Team Selections for 2nd & 3rd August

 

20190406-186A2379.jpg

EFL Netball Teams for TONIGHT – presented by G.J. Gardner Homes Australia

Boronia Hawks v Lilydale Falcons at 8:20pm at HE Parker Reserve – Jessica Bain, Amanda Bell, Ally Forrest, Georgia Himmelreich, Jessica Hudson, Bec Mills.

Boronia Brown v Coldstream White at 6:45pm at Oxley College – Alisha Clark, Tessa Evans, Danni Kemp, Courtney Krenn, Alex McKaige Sam Mellis, Eliza Stafford.


 

Boronia Hawks Veterans Squad v South Belgrave at 7:30pm FRIDAY at Belgrave South Reserve – presented by GK Travel & Cruise

21 C. Aaltonen 14 J. Bamford 6 S. Beaton 18 G. Bell 13 R. Bell 22 N. Blomfield 66 L. Burnett 2 M. Clinton 24 L. Cook 11 J. Davis 45 S. Fischer 10 D. Hansby 7 M. James 16 C. Joy 15 C. Krenn 20 S. Lehman 27 B. Notley 28 S. O’Reilly 4 C. Reid 19 A. Rickerby 1 A. Rook 42 M. Ryan 17 D. Spence 23 B. Stewart 3 T. Vining 12 B. Wiesner 34 K. Wood Emergencies: 84 G. Bertram 9 J. Cranfield


 

Boronia Hawks Senior Women’s Squad v FTG at Wally Tew Reserve at 10:00am on SATURDAY – presented by Knox Leisureworks

40 J. Bortoli 1 J. Buzinskas 15 K. Buzinskas 17 D. Caiafa 37 S. Coates 23 A. Davidson 4 T. Doran 29 T. Evans 14 S. Faull 42 B. Forrer-Lacey 27 L. Kabris 5 B. Kinniff 9 J. Lacey 6 P. Lacey 28 D. Langford 18 Y. Mau 30 A. McKaige 11 K. McMahon 20 S. Mellis 7 A. Penny 16 S. Peril 39 J. Phillips 35 S. Ponton 55 C. Timms 38 C. Wright


 

Boronia Hawks Under 19’s Squad v Mulgrave at 10:00am at Mulgrave – presented by Choices Flooring

14 J. Gardiner-Hoffman 30 J. O’Neill 17 C. Ng 12 T. Mellis 13 B. Anderson 24 L. Wright 31 Z. Prizmic 5 H. Fewson 2 R. Williams 16 W. Morrison 22 H. Morris 10 N. Smith 3 B. Aughterson 7 L. Parkins 33 M. Cavicchia 28 L. Pickard 8 J. Rule 9 J. Price 1 B. Campbell 19 H. Coles L. Flanagan 26 M. Green 27 K. Schmidtke


 

Boronia Hawks Development Squad v Mulgrave at 12:05pm at Mulgrave – presented by Dyson Currie Pty Ltd

74 Z. Brasher 71 P. Kinniff 31 D. Romano 5 S. Bell 9 J. Granland 18 T. Dodd 41 K. Milde 32 N. Watson 4 B. Castersen 33 J. Mason 59 L. Watson 18 L. Hare 53 T. Dower 22 M. Geraghty 36 J. Rutherford 42 S. Yule 35 B. Bowes 64 D. Dower 44 B. Bishop 49 M. Goldsack 48 J. Lech 10 C. McDonald 50 J. Mueller 30 J. Neville


 

Boronia Hawks Senior Men’s Squad v Mulgrave at 2:10pm at Mulgrave – presented by Boronia Dentist

19 B. McAlpine 13 J. Mellis 38 F. Duke 7 C. Burgess 29 J. Godwin 23 J. Collins 15 H. Chinn 24 J. Hare 47 T. Steele 8 J. Hannon 21 N. Hare 17 L. McKernan 42 B. Rapisarda 37 R. White 39 Z. Robinson 52 B. Robertson 1 R. Henderson 16 M. Buzinskas 18 J. Delrayne 12 D. Fairchild 2 L. Hannon 27 L. Leeson

Senior Debut: Congratulations to Jacob Delrayne!


Allstate_FC_Logo

 

Team Selections for 19th and 20th of May

@boroniahawks Seniors Squad for Round 7 v Heathmont at 2:10pm at Tormore Reserve – presented by ALLSTATE REFRIGERATION SERVICES
http://www.allstaterefrigeration.com.au

14 J. Bolton 25 B. Bowes 45 H. Burgess 16 M. Buzinskas 23 J. Collins 12 D. Fairchild 22 M. Geraghty 29 J. Godwin 8 J. Hannon 2 L. Hannon 1 R. Henderson 21 N. Heuston 11 J. Lake 19 B. McAlpine 17 L. McKernan 30 J. Paterson 42 B. Rapisarda 52 B. Robertson 39 Z. Robinson 6 A. Phillips 47 T. Steele 37 R. White.


@boroniahawks Development Squad for Round 7 v Heathmont at 12:05pm at Tormore Reserve – presented by DYSON CURRIE TIMBER WHOLESALERS http://www.dysoncurrie.com.au

3 N. Allen 5 S. Bell 74 Z. Brasher 70 N. Carrodus 61 J. Collins 64 D. Dower 51 Z. Dower 43 C. Flanagan 26 S. Goldsack 9 J. Granland 32 L. Johnson 10 C. McDonald 41 K. Milde 33 R. Miller 35 C. Murrihy 58 J. Purdon 28 J. Rambaldo 31 D. Romano 15 D. Ruff 67 M. Smith 75 J. Stamatakos 24 R. Warren.


@boroniahawks U19’s Squad for Round 7 v Heathmont at 10:00am at Tormore Reserve – presented by BARK KING
http://www.barkking.com.au

13 B. Anderson 3 B. Aughterson 22 J. Baker 4 B. Campbell 80 T. Dower 1 F. Duke 27 H. Emslie 5 H. Fewson 29 L. Fletcher 79 S. Fung 10 J. Lech 19 J. McDonald 9 J. Mellis 12 T. Mellis 23 H. Mountain 26 J. Mueller 76 K. Notley 17 J. O’Neill 18 L. Parkins M. Storr 30 L. Sturdy 8 S. Tunstall 2 R. Williams.


@boroniahawks Veterans Squad for Round 3 v North Ringwood at 2:30pm on SUNDAY at Tormore Reserve – presented by GK Travel & Cruise

70 C. Aaltonen 6 S. Beaton L. Burnett 41 M. Chawulak 24 L. Cook 52 B. Dahan 11 J. Davis M. Dyson 17 G. Hall 46 D. Hansby 35 M. James 36 S. Kavanagh 21 C. Krenn 25 G. Krenn 68 B. Notley 28 S. O’Reilly 42 M. Ryan 50 B. Stewart 27 R. Weisz 13 B. Wiesner 34 K. Wood 18 A. Wright.