Boronia Hawks RESERVES PREMIERSHIP SCOREBOARD – presented by Allstate Refrigeration Services

2019 Reserves Premiership Team

Boronia 7.13 55 d Mitcham 4.9 33

Goals: Sean Bramstedt 2, Lachie Watson 2, Tom Dodd 1, Luke Leeson 1, Zack Brasher 1.
Best Players: Nathan Allen, Brayden Leigh Bowes, Luke Leeson, Sean Bramstedt, Brayden Wright, Lachie Watson.

Team Selections for 10 August 2019

186A7147

Boronia Hawks Senior Men’s Squad v The Basin at 2:10pm at Tormore Reserve – presented by Choices Flooring

11 J. Lake 19 B. McAlpine 13 J. Mellis 23 J. Collins 7 C. Burgess 27 L. Leeson 24 J. Hare 15 H. Chinn 17 L. McKernan 38 F. Duke 8 J. Hannon 52 B. Robertson 36 J. Rutherford 42 B. Rapisarda 37 R. White 29 J. Godwin 21 N. Hare 1 R. Henderson 34 J. Millen 47 T. Steele 2 L. Hannon 16 M. Buzinskas.

IN: Lake, Chinn, Rutherford, Millen.  OUT: Delrayne, Fairchild, Mason, Robinson.


Boronia Hawks Women’s Squad v Blackburn at 8:20am SATURDAY at Tormore Reserve – presented by Knox Leisureworks

1 J. Buzinskas 17 D. Caiafa 2 A. Cellante 37 S. Coates 23 A. Davidson 4 T. Doran 29 T. Evans 14 S. Faull 42 B. Forrer-Lacey 27 L. Kabris 5 B. Kinniff 9 J. Lacey 6 P. Lacey 28 D. Langford 26 K. Little 18 Y. Mau 30 A. McKaige 11 K. McMahon 20 S. Mellis 32 E. Nicholas 7 A. Penny 39 J. Phillips 35 S. Ponton 55 C. Timms 38 C. Wright

IN: Cellante, Little, Nicholas.  OUT: Bortoli, K. Buzinskas, Peril.


Boronia Hawks Under 19’s Squad v The Basin at 10:00am at Tormore Reserve – presented by Dyson Currie Pty Ltd

3 B. Aughterson 33 M. Cavicchia 7 L. Parkins 12 T. Mellis 16 W. Morrison 10 N. Smith 17 C. Ng 31 Z. Prizmic 9 J. Price 14 J. Gardiner-Hoffman 24 L. Wright 22 H. Morris 26 M. Green 30 J. O’Neill 6 M. Storr 13 B. Anderson 5 H. Fewson 18 J. Delrayne 19 H. Coles 29 H. Rouse 27 K. Schmidtke


Boronia Hawks Development Squad v The Basin at 12:05pm at Tormore Reserve – presented by G.J. Gardner Homes Australia

74 Z. Brasher 71 P. Kinniff 31 D. Romano 5 S. Bell 9 J. Granland 62 T. Dodd 41 K. Milde 32 N. Watson 4 B. Castersen 78 S. Bramstedt 59 L. Watson 18 L. Hare 22 M. Geraghty 33 J. Mason 53 T. Dower 42 S. Yule 64 D. Dower 3 N. Allen 44 B. Bishop 51 Z. Dower 10 C. McDonald 50 J. Mueller 76 K. Notley 58 J. Purdon


Allstate_FC_Logo
Boronia Hawks are proud to be supported by Allstate Refrigeration Services.

Team Selections for 2nd & 3rd August

 

20190406-186A2379.jpg

EFL Netball Teams for TONIGHT – presented by G.J. Gardner Homes Australia

Boronia Hawks v Lilydale Falcons at 8:20pm at HE Parker Reserve – Jessica Bain, Amanda Bell, Ally Forrest, Georgia Himmelreich, Jessica Hudson, Bec Mills.

Boronia Brown v Coldstream White at 6:45pm at Oxley College – Alisha Clark, Tessa Evans, Danni Kemp, Courtney Krenn, Alex McKaige Sam Mellis, Eliza Stafford.


 

Boronia Hawks Veterans Squad v South Belgrave at 7:30pm FRIDAY at Belgrave South Reserve – presented by GK Travel & Cruise

21 C. Aaltonen 14 J. Bamford 6 S. Beaton 18 G. Bell 13 R. Bell 22 N. Blomfield 66 L. Burnett 2 M. Clinton 24 L. Cook 11 J. Davis 45 S. Fischer 10 D. Hansby 7 M. James 16 C. Joy 15 C. Krenn 20 S. Lehman 27 B. Notley 28 S. O’Reilly 4 C. Reid 19 A. Rickerby 1 A. Rook 42 M. Ryan 17 D. Spence 23 B. Stewart 3 T. Vining 12 B. Wiesner 34 K. Wood Emergencies: 84 G. Bertram 9 J. Cranfield


 

Boronia Hawks Senior Women’s Squad v FTG at Wally Tew Reserve at 10:00am on SATURDAY – presented by Knox Leisureworks

40 J. Bortoli 1 J. Buzinskas 15 K. Buzinskas 17 D. Caiafa 37 S. Coates 23 A. Davidson 4 T. Doran 29 T. Evans 14 S. Faull 42 B. Forrer-Lacey 27 L. Kabris 5 B. Kinniff 9 J. Lacey 6 P. Lacey 28 D. Langford 18 Y. Mau 30 A. McKaige 11 K. McMahon 20 S. Mellis 7 A. Penny 16 S. Peril 39 J. Phillips 35 S. Ponton 55 C. Timms 38 C. Wright


 

Boronia Hawks Under 19’s Squad v Mulgrave at 10:00am at Mulgrave – presented by Choices Flooring

14 J. Gardiner-Hoffman 30 J. O’Neill 17 C. Ng 12 T. Mellis 13 B. Anderson 24 L. Wright 31 Z. Prizmic 5 H. Fewson 2 R. Williams 16 W. Morrison 22 H. Morris 10 N. Smith 3 B. Aughterson 7 L. Parkins 33 M. Cavicchia 28 L. Pickard 8 J. Rule 9 J. Price 1 B. Campbell 19 H. Coles L. Flanagan 26 M. Green 27 K. Schmidtke


 

Boronia Hawks Development Squad v Mulgrave at 12:05pm at Mulgrave – presented by Dyson Currie Pty Ltd

74 Z. Brasher 71 P. Kinniff 31 D. Romano 5 S. Bell 9 J. Granland 18 T. Dodd 41 K. Milde 32 N. Watson 4 B. Castersen 33 J. Mason 59 L. Watson 18 L. Hare 53 T. Dower 22 M. Geraghty 36 J. Rutherford 42 S. Yule 35 B. Bowes 64 D. Dower 44 B. Bishop 49 M. Goldsack 48 J. Lech 10 C. McDonald 50 J. Mueller 30 J. Neville


 

Boronia Hawks Senior Men’s Squad v Mulgrave at 2:10pm at Mulgrave – presented by Boronia Dentist

19 B. McAlpine 13 J. Mellis 38 F. Duke 7 C. Burgess 29 J. Godwin 23 J. Collins 15 H. Chinn 24 J. Hare 47 T. Steele 8 J. Hannon 21 N. Hare 17 L. McKernan 42 B. Rapisarda 37 R. White 39 Z. Robinson 52 B. Robertson 1 R. Henderson 16 M. Buzinskas 18 J. Delrayne 12 D. Fairchild 2 L. Hannon 27 L. Leeson

Senior Debut: Congratulations to Jacob Delrayne!


Allstate_FC_Logo

 

Work Commences on New Lights

Work has now started on the new lights at Tormore Reserve.

We will have four new 28m poles, each one carrying 6 lights. For the sparkies, they are 6 Philips Optivision BVP525 LED Luminaires.  They will be a significant improvement for training sessions and will enable us to conduct twilight and night matches.

Many thanks to Alan Tudge MP for his support in funding this tremendous addition to the facilities at Tormore Reserve.

Thanks to Knox City Council for their support with design and construction.

Finally, thanks our Grants Co-ordinator Kerryn Westcott for successfully managing the submission process resulting in our winning the grant; and to our Project Manager, that amazing man of many talents, Kristan Wood!

02.1 - Wallgates Site Plan (Tormore) copy

Team Selections for 26th and 27th May

@boroniahawks Seniors Squad for Round 8 v FTG at 2:10pm at Wally New Reserve – presented by ALLSTATE REFRIGERATION SERVICES

http://www.allstaterefrigeration.com.au

3 N. Allen 14 J. Bolton 25 B. Bowes 45 H. Burgess H. Chinn 23 J. Collins 12 D. Fairchild 22 M. Geraghty 29 J. Godwin 2 L. Hannon 8 J. Hannon 1 R. Henderson 21 N. Heuston 11 J. Lake 19 B. McAlpine 17 L. McKernan 30 J. Paterson 42 B. Rapisarda 39 Z. Robinson 52 B. Robertson 47 T. Steele 37 R. White.


@boroniahawks Development Squad for Round 8 v FTG at 12:05pm at Wally New Reserve – presented by DYSON CURRIE TIMBER WHOLESALERS

http://www.dysoncurrie.com.au

5 S. Bell 72 H. Betts 60 M. Bruce 70 N. Carrodus 4 B. Castersen 61 J. Collins 64 D. Dower 51 Z. Dower 43 C. Flanagan 26 S. Goldsack 9 J. Granland 32 L. Johnson 10 C. McDonald 41 K. Milde 33 R. Miller 58 J. Purdon 28 J. Rambaldo 31 D. Romano 15 D. Ruff 67 M. Smith 75 J. Stamatakos 25 N. Stamatakos 24 R. Warren 40 B. Wright.


@boroniahawks U19’s Squad for Round 8 v FTG at 10:00am at Wally Tew Reserve – presented by BARK KING

http://www.barkking.com.au

13 B. Anderson 3 B. Aughterson 22 J. Baker 28 C. De Boer 1 F. Duke 27 H. Emslie 5 H. Fewson 29 L. Fletcher 79 S. Fung 14 J. Gardiner-Hoffman 10 J. Lech 19 J. McDonald 9 J. Mellis 12 T. Mellis 16 W. Morrison 23 H. Mountain 26 J. Mueller 76 K. Notley 17 J. O’Neill 30 L. Sturdy 20 S. Tunstall 2 R. Williams.


@boroniahawks Women’s Squad for Round 5 v South Croydon at 12:30pm SUNDAY at Cheong Park – presented by Knox Leisureworks YMCA

25 K. Little 1 J. Buzinskas 19 K. Buzinskas 17 D. Caiafa 2 A. Cellante 23 A. Davidson 4 L. Kitteringham 9 J. Lacey 6 P. Lacey 10 D. Langford 3 R. McMahon 20 S. Mellis 7 A. Penny 16 S. Peril 26 R. Smith 24 C. Storen 22 C. Timms 11 C. Wright.


 

Team Selections for 19th and 20th of May

@boroniahawks Seniors Squad for Round 7 v Heathmont at 2:10pm at Tormore Reserve – presented by ALLSTATE REFRIGERATION SERVICES
http://www.allstaterefrigeration.com.au

14 J. Bolton 25 B. Bowes 45 H. Burgess 16 M. Buzinskas 23 J. Collins 12 D. Fairchild 22 M. Geraghty 29 J. Godwin 8 J. Hannon 2 L. Hannon 1 R. Henderson 21 N. Heuston 11 J. Lake 19 B. McAlpine 17 L. McKernan 30 J. Paterson 42 B. Rapisarda 52 B. Robertson 39 Z. Robinson 6 A. Phillips 47 T. Steele 37 R. White.


@boroniahawks Development Squad for Round 7 v Heathmont at 12:05pm at Tormore Reserve – presented by DYSON CURRIE TIMBER WHOLESALERS http://www.dysoncurrie.com.au

3 N. Allen 5 S. Bell 74 Z. Brasher 70 N. Carrodus 61 J. Collins 64 D. Dower 51 Z. Dower 43 C. Flanagan 26 S. Goldsack 9 J. Granland 32 L. Johnson 10 C. McDonald 41 K. Milde 33 R. Miller 35 C. Murrihy 58 J. Purdon 28 J. Rambaldo 31 D. Romano 15 D. Ruff 67 M. Smith 75 J. Stamatakos 24 R. Warren.


@boroniahawks U19’s Squad for Round 7 v Heathmont at 10:00am at Tormore Reserve – presented by BARK KING
http://www.barkking.com.au

13 B. Anderson 3 B. Aughterson 22 J. Baker 4 B. Campbell 80 T. Dower 1 F. Duke 27 H. Emslie 5 H. Fewson 29 L. Fletcher 79 S. Fung 10 J. Lech 19 J. McDonald 9 J. Mellis 12 T. Mellis 23 H. Mountain 26 J. Mueller 76 K. Notley 17 J. O’Neill 18 L. Parkins M. Storr 30 L. Sturdy 8 S. Tunstall 2 R. Williams.


@boroniahawks Veterans Squad for Round 3 v North Ringwood at 2:30pm on SUNDAY at Tormore Reserve – presented by GK Travel & Cruise

70 C. Aaltonen 6 S. Beaton L. Burnett 41 M. Chawulak 24 L. Cook 52 B. Dahan 11 J. Davis M. Dyson 17 G. Hall 46 D. Hansby 35 M. James 36 S. Kavanagh 21 C. Krenn 25 G. Krenn 68 B. Notley 28 S. O’Reilly 42 M. Ryan 50 B. Stewart 27 R. Weisz 13 B. Wiesner 34 K. Wood 18 A. Wright.


 

Team Selections for 4th and 5th of May

@boroniahawks Seniors Squad to play Chirnside Park at 2:10pm at Kimberley Reserve – presented by ALL STATE REFRIGERATION SERVICES http://www.allstaterefrigeration.com.au

1 R. Henderson 2 L. Hannon 6 A. Phillips 8 J. Hannon 11 J. Lake 12 D. Fairchild 16 M. Buzinskas 17 L. McKernan 19 B. McAlpine 21 N. Heuston 22 M. Geraghty 23 J. Collins 25 B. Bowes 29 J. Godwin 30 J. Paterson 37 R. White 39 Z. Robinson 40 B. Wright 42 B. Rapisarda 45 H. Burgess 47 T. Steele 52 B. Robertson.


@boroniahawks Development Squad to play Chirnside Park at 12:05pm at Kimberley Reserve – presented by DYSON CURRIE TIMBER WHOLESALERS http://www.dysoncurrie.com.au

3 N. Allen 5 S. Bell 72 H. Betts 74 Z. Brasher 70 N. Carrodus 4 B. Castersen 61 J. Collins 64 D. Dower 51 Z. Dower 49 M. Goldsack 26 S. Goldsack 9 J. Granland 32 L. Johnson 71 P. Kinniff 10 C. McDonald 41 K. Milde 33 R. Miller 35 C. Murrihy 58 J. Purdon 31 D. Romano 75 J. Stamatakos 25 N. Stamatakos 24 R. Warren 77 J. Whitmore.


@boroniahawks U19’s Squad to play Chirnside Park at 10:00am at Kimberley Reserve – presented by BARK KING http://www.barkking.com.au

13 B. Anderson 3 B. Aughterson 22 J. Baker 4 B. Campbell 15 H. Chinn 80 T. Dower 1 F. Duke 27 H. Emslie 5 H. Fewson 29 L. Fletcher 79 S. Fung 14 J. Gardiner-Hoffman 10 J. Lech 19 J. McDonald 9 J. Mellis 12 T. Mellis 16 W. Morrison 23 H. Mountain 26 J. Mueller 17 J. O’Neill 30 L. Sturdy 8 S. Tunstall 2 R. Williams.


@boroniahawks Veterans Squad to play Bayswater at 7:00pm FRIDAY at Bayswater Reserve – presented by GK Travel & Cruise

70 C. Aaltonen 6 S. Beaton 28 L. Burnett 41 M. Chawulak 24 L. Cook 45 J. Cranfield 52 B. Dahan 11 J. Davis M. Dyson 17 G. Hall 46 D. Hansby 36 S. Kavanagh 21 C. Krenn 25 G. Krenn 94 S. Lehman 68 B. Notley 43 C. Reid 42 M. Ryan 50 B. Stewart 4 T. Vining 27 R. Weisz 13 B. Wiesner 48 R. Witte 34 K. Wood 18 A. Wright.


@boroniahawks Women’s Squad to play Yarra Junction at 10:00am Saturday at Yarra Junction – presented by Knox Leisureworks

B Allen, J Buzinskas, K Buzinskas, A Cellante, A Davidson, B Kinniff, P Lacey, J Lacey, D Langford, C Lee, B Martin, S Mellis, A Penny, S Peril.


 

Team Selections for 27th and 28th April

 
 

@boroniahawks Seniors Squad to play The Basin at 2:10pm at Tormore Reserve – presented by All State Refrigeration Serviceshttp://www.allstaterefrigeration.com.au

1 R. Henderson 2 L. Hannon 6 A. Phillips 8 J. Hannon 12 D. Fairchild 13 L. Watson 14 J. Bolton 16 M. Buzinskas 17 L. McKernan 19 B. McAlpine 21 N. Heuston 22 M. Geraghty 25 B. Bowes 29 J. Godwin 30 J. Paterson 36 J. Rutherford 37 R. White 42 B. Rapisarda 45 H. Burgess 47 T. Steele 52 B. Robertson.


@boroniahawks Development Squad to play The Basin at 12:05pm at Tormore Reserve – presented by DYSON CURRIE TIMBER WHOLESALERS 

3 N. Allen 81 A. Biddau 34 L. Biddau 74 Z. Brasher 60 M. Bruce 70 N. Carrodus 61 J. Collins 64 D. Dower 51 Z. Dower 43 C. Flanagan 26 S. Goldsack 9 J. Granland 32 L. Johnson 10 C. McDonald 41 K. Milde 35 C. Murrihy 58 J. Purdon 28 J. Rambaldo 31 D. Romano 15 D. Ruff 75 J. Stamatakos 25 N. Stamatakos 24 R. Warren 40 B. Wright.


@boroniahawks U19’s Squad to play The Basin at 10:00am at Tormore Reserve – presented by BARK KING

13 B. Anderson 3 B. Aughterson 4 B. Campbell 15 H. Chinn 28 C. De Boer 80 T. Dower 1 F. Duke 27 H. Emslie 5 H. Fewson 29 L. Fletcher 79 S. Fung 14 J. Gardiner-Hoffman 10 J. Lech 19 J. McDonald 9 J. Mellis 12 T. Mellis 16 W. Morrison 23 H. Mountain 26 J. Mueller 76 K. Notley 17 J. O’Neill 30 L. Sturdy 8 S. Tunstall 2 R. Williams.


@boroniahawks Womens’ Squad to play Upwey-Tecoma at 4:45pm at Upwey – presented by KNOX CLUB  

17 D. Caiafa, A. Cellante, A. Davidson, J. Gray, 5 B. Kinniff, L. Kitteringham, P. Lacey, D. Langford, N. Lee, K. Little, B. Martin, 7 A. Penny, C. Peucker, R. Smith, S. Spurrell.

Team Selections for 21st and 22nd April

 

@boroniahawks Seniors v Scoresby at 2:10pm at Scoresby Recreation Reserve – Presented by ALL STATE REFRIGERATION SERVICES

14 J. Bolton 7 C. Burgess 45 H. Burgess 16 M. Buzinskas 23 J. Collins 21 22 M. Geraghty 8 J. Hannon 2 L. Hannon 1 R. Henderson 21 N. Heuston 29 J. Godwin 11 J. Lake 19 B. McAlpine 17 L. McKernan 6 A. Phillips 42 B. Rapisarda 52 B. Robertson 39 Z. Robinson 36 J. Rutherford 47 T. Steele 13 L. Watson 37 R. White.  

IN: Geraghty  OUT: Bowes


@boroniahawks D Squad v Scoresby at 12:05pm at Scoresby Recreation Reserve – Presented by DYSON CURRIE TIMBER WHOLESALERS

3 N. Allen 5 S. Bell  60 M. Bruce 70 N. Carrodus 4 B. Castersen 61 J. Collins 64 D. Dower 51 Z. Dower 12 D. Fairchild  43 C. Flanagan 49 M. Goldsack 9 J. Granland 32 L. Johnson 10 C. McDonald 41 K. Milde 33 R. Miller 35 C. Murrihy 30 J. Paterson 28 J. Rambaldo 31 D. Romano 15 D. Ruff 67 M. Smith  24 R. Warren 40 B. Wright.

3 N. Allen 5 S. Bell 60 M. Bruce 70 N. Carrodus 4 B. Castersen 61 J. Collins 64 D. Dower 51 Z. Dower 12 D. Fairchild 43 C. Flanagan 49 M. Goldsack 9 J. Granland 32 L. Johnson 10 C. McDonald 41 K. Milde 33 R. Miller 35 C. Murrihy 30 J. Paterson 28 J. Rambaldo 31 D. Romano 15 D. Ruff 67 M. Smith 24 R. Warren 40 B. Wright.

IN: Collins, Z Dower, Flanagan, M Goldsack, McDonald, Miller, Rambaldo.  OUT:  Betts, Brasher, Geraghty, Purdon, J. Stamatakos, N. Stamatakos, Whitmore.


@boroniahawks U19’s v Waverley Blues at 10:00am at Tormore Reserve – Presented by BARK KING

13 B. Anderson 3 B. Aughterson 4 B. Campbell 15 H. Chinn 28 C. De Boer 80 T. Dower 1 F. Duke 27 H. Emslie 5 H. Fewson 29 L. Fletcher 79 S. Fung 14 J. Gardiner-Hoffman 7 T. Griffiths 10 J. Lech 19 J. McDonald 9 J. Mellis 12 T. Mellis 16 W. Morrison 26 J. Mueller 76 K. Notley 2 J. O’Neill 30 L. Sturdy 8 S. Tunstall 17 R. Williams.

IN: Baker OUT:  M. Mellis


@boroniahawks Women’s Squad for Round 1v Donvale on Saturday at 10:00am at Tormore Reserve – Presented by Knox Club

Bec Allen, Dee Caifa, Amanda Cellante, Briar Forrer-Lacey, Brynie Kinniff, Lana Kitteringham, Phoebe Lacey, Bree Martin, Alix Penny, Rhiannon Smith, Courtney Storen, Demi Thomas.

IN: Lana Kitteringham, Phoebe Lacey  OUT: Chantal Peucker, Sam Mellis  


@boroniahawks Veterans Squad for Round 1 v Forest Hill at 2:30pm Sunday at Forest Hill – Presented by Knox Club

C. Aaltonen S. Beaton L. Burnett M. Chawulak M. Clinton L. Cook B. Dahan J. Davis G. Hall D. Hansby M. James S. Kavanagh S. Lehman B. Mills B. Notley S. O’Reilly C. Reid M. Ryan B. Stewart T. Vining B. Wiesner.


 

Round 2 Team Selections

@boroniahawks Seniors v Waverley Blues at 2:10pm at Tormore Reserve – Presented by ALL STATE REFRIGERATION SERVICES

14 J. Bolton 25 B. Bowes 7 C. Burgess 45 H. Burgess 16 M. Buzinskas 23 J. Collins 21 8 J. Hannon 2 L. Hannon 1 R. Henderson 21 N. Heuston 29 J. Godwin 11 J. Lake 19 B. McAlpine 17 L. McKernan 6 A. Phillips 42 B. Rapisarda 52 B. Robertson 39 Z. Robinson 36 J. Rutherford 47 T. Steele 13 L. Watson 37 R. White.  

IN: Robertson  OUT: Leeson


@boroniahawks D Squad v Waverley Blues at 12:05pm at Tormore Reserve – Presented by DYSON CURRIE TIMBER WHOLESALERS

3 N. Allen 5 S. Bell H. Betts 74 Z. Brasher 60 M. Bruce 70 N. Carrodus 4 B. Castersen 64 D. Dower 12 D. Fairchild 22 M. Geraghty 9 J. Granland 32 L. Johnson 41 K. Milde 35 C. Murrihy 30 J. Paterson 58 J. Purdon 31 D. Romano 15 D. Ruff 67 M. Smith 75 J. Stamatakos 25 N. Stamatakos 24 R. Warren 77 J. Whitmore 40 B. Wright.

EMERGENCY: Webb  IN: Betts, Granland, Milde, Murrihy, Paterson, Ruff, N Stamatakos, Whitmore.  OUT:  Biddau, Collins, Z Dower, Flanagan, M Goldsack, McDonald, Miller, Rambaldo, Robertson, 


@boroniahawks U19’s v Waverley Blues at 10:00am at Tormore Reserve – Presented by BARK KING

13 B. Anderson 3 B. Aughterson 4 B. Campbell H. Chinn 28 C. De Boer 80 T. Dower 1 F. Duke 27 H. Emslie 5 H. Fewson 29 L. Fletcher S. Fung 14 J. Gardiner-Hoffman 7 T. Griffiths 10 J. Lech J. McDonald 9 J. Mellis M. Mellis 12 T. Mellis 16 W. Morrison J. Mueller 76 K. Notley 2 J. O’Neill 30 L. Sturdy 8 S. Tunstall 17 R. Williams

IN: Chinn, Fung, McDonald, M Mellis  OUT:  Baker, Mountain, 


@boroniahawks Women’s Squad for Lightning Premiership on Saturday at 1:00pm; 3:00pm & 4:20pm at Knox Reserve – Presented by Knox Club

Alix Penny, Courtney Storen, Amanda Cellante, Rhianna Little, Briar Forrer-Lacey, Brynie Kinniff, Bree Martin, Rhiannon Smith, Dee Caifa, Chantal Peucker, Demi Thomas, Bec Allen, Cam’s Niece!

IN: Martin, Smith, Caifa, Peucker, Allen, Niece.  OUT: P Lacey, Gray, C Penny,